o mnie

DrawingOfAdaSMam na imię Ada i od ośmiu lat jestem nauczycielem w szkole inspirującej się metodą Reggio Emilia. Kończąc studia wczesnego nauczania na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, nie śmiałabym nawet przypuszczać, że moja pedagogiczna kariera rozpocznie się w Nowym Jorku. Zostawiając swoje serce w Polsce, a dokładniej pod Poznaniem, spakowałam dotychczasowe życie w dwie walizki i rozpoczęłam nowy rozdział, pełen inspirujących przygód i wyzwań.

Pewnym krokiem, choć z kulejącym angielskim, ruszyłam na podbój wielkiego miasta. Miasta, które jak się później okazało wynagrodziło moją tęsknotę za rodziną i podarowało mi posadę, która jest nieustannym wyzwaniem i inspiracją. Z upływem lat pracy w przedszkolu inspirującym się Reggio Emilia moje podejście do zawodu nauczyciela diametralnie uległo zmianie. Był to czas wypełniony momentami zaskoczenia, wynikającego z obserwacji niesamowitych możliwości dzieci. Podczas tego okresu miałam zaszczyt i przyjemność pracować z ludźmi, którzy stali się dla mnie prawdziwymi mentorami Reggio Emilia i codzienną inspiracją. Każda kolejna godzina warsztatów i wykładów na uczelni sprawiały,  że zaczynałam zmieniać perspektywę swojej nauczycielskiej misji. Zrozumiałam, że nie jestem źródłem wiedzy i prawdy absolutnej, a partnerem pomagającym utrzymywać płomyk ciekawości i spontaniczności w tworzeniu własnych teorii poprzez eksploracje. Moją rolą jest zapewnienie tym małym odkrywcom, wszystkiego co niezbędne w kontynuacji ich poszukiwań. W procesie nauczania jestem uczestnikiem, który z uwagą słucha autorskich hipotez i wyjątkowych pomysłów swoich podopiecznych.

Oprócz satysfakcji wynikającej z pracy z dziećmi, radość znajduję w tym, że mogę zaoferować im edukację pełną radości, kreatywności i nieustannej ciekawości. Stanowi to dla nich inspirację do podejmowania wyzwań na dalszej drodze. Chcę przyczyniać się do budowania fundamentów, które pozwolą moim podopiecznym z uśmiechem i odwagą kroczyć przez życie. Tymi entuzjastycznymi momentami, które nadają sens mojej pracy, pragnę się z Wami podzielić. Zapraszam do świata moich małych odkryć w wielkim mieście.